sky-frame

Sky-Frame


WORKING WITH THE SKY-FRAME
LIVING WITH THE SKY-FRAME

Sky-Frame
realizacje

MHB

Firma MHB jest jedną z najstarszych firm w Holandii, która od ponad 300 lat zajmuje się produktami związanymi ze stalą, natomiast od ponad stu lat wykonuje okna i drzwi stalowe. Na podstawie zimnych profili stosowanych w przeszłości firma MHB stworzyła innowacyjny produkt , pozwalający sprostać aktualnym normom dotyczącym izolacji termicznej oraz wiatro i wodoszczelności.

SL30-ISO - jest to opatentowany system wysokiej jakości profili stalowych pozwalający wykonywać konstrukcje okienne i drzwiowe o niespotykanej dla systemów aluminiowych wytrzymałości oraz wyjątkowej smukłości co pozwala realizować najśmielsze wizje architektów i inwestorów.

Dzięki ponad stuletniemu doświadczeniu w wykonywaniu tego rodzaju konstrukcji oraz nowoczesnej technologii, system MHB pozwala wykonywać elementy rozwierne do wysokości 3m przy zastosowaniu profili o szerokości łącznej ościeżnicy i skrzydła 50mm , natomiast dla szkleń stałych przy zastosowaniu industrialnych profili teowych o szerokości 30mm do wysokości 3.2m.

System SL30-30 spełnia wymogi normy europejskiej dla okien i drzwi oraz wg normy EN5096 i jest klasyfikowany w drugiej klasie antywłamaniowej.
SL30-ISO PLUS jest odmianą systemu SERIA SL30-ISO zaprojektowany dla szyb dwukomorowych (trzyszybowych). SERIA SL30-ISO PLUS zapewnia najlepszą izolację termiczną, która dla całego okna może wynosić nawet 0,8W/m2K Classic-ISO - system, który przy zachowaniu parametrów zbliżonych do SL30-ISO pozwala odwzorować rozwiązania okienne i stylizacje stosowane w poprzednim wieku, m.in. w instytucie BAUHAUS oraz siedzibie ONZ w Genewie.

Ze względu na zastosowanie najnowszych technologii i technik oczyszczania powierzchni oferujemy standardowy okres gwarancji 10 lat. W obszarach przybrzeżnych oferujemy 5 lat gwarancji.

MHB
realizacje

Sky-Door

ŚWIATOWY LIDER I PIONIER W PRODUKCJI BEZRAMOWYCH OKIEN PRZESUWNYCH SWISS MADE

- jedyne na rynku połączenie tafli szkła o szerokości 20mm przy pełnym zachowaniu parametrów termicznych
- certyfikat Minergie dla domów pasywnych, dzięki doskonałej izolacyjności Uw od 0,8 W/m2K
- wersje dla okien trójszybowych - Sky-Frame 3 , dwuszybowych - Sky-Frame 2 i wewnętrznych jednoszybowych - Sky-Frame 1
- tafle przesuwne do 4m szerokości i 4m wysokości
- rozsuwany narożnik
- najwyższej jakości wyselekcjonowane szkło hartowane
- szkło wzmacniane włóknem węglowym
- całkowicie ukryta bezgłośna automatyka dla skrzydeł do 1000kg
- wersja WK2 wraz z czujnikiem zbicia szkła, ruchu skrzydła oraz ruchu zamków
- wersja dźwiękoszczelna do 44dB
- zintegrowane ukryte moskitiery do 4m wys.
- żaluzje z możliwością zwijania linek stalowych
- możliwość wykonania od 2 do 4 torów jezdnych
- szwajcarska precyzja
- ponad 5000 zrealizowanych obiektów na całym świecie
- wersja łukowa Sky-Frame Arc,
- wersja pochyła do 20° Sky-Frame Slope
- wersja kuloodporna Sky-Frame Gun
- wózki czyszczące tory jezdne
Bausan Aluminum Sp. z o.o. jako partner renomowanej brytyjskiej firmy GLAZING VISION działającej na rynkach całego świata już od ponad 20 lat oferuje Państwu wyjątkowe produkty świetlików, które ciemne i niedoświetlone mieszkanie czy domy pomogą wypełnić naturalnym światłem zapewniając przy tym jednocześnie bezpieczny, funkcjonalny oraz atrakcyjny dostęp do dachowych tarasów.

Świetliki otwierane na zawiasach (Hinged Rooflights)

Konwersja płaskiego dachu w przestrzeń użytkową staje się niezwykle popularna, ponieważ zwiększa wartość użytkową domu, szczególnie w sytuacji gdy nie ma dostępu do dodatkowej przestrzeni ogrodowej.
Bausan Aluminium oferuje dwa świetliki otwierane na zawiasach, które są idealnym rozwiązanie dla tego typu przypadków.

Skydoor – elektrycznie otwierana konstrukcja na zawiasach przeznaczona do regularnego dostępu do tarasów dachowych przy pomocy jednego tylko przycisku. Wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania. Jest przy tym niezmiernie cichy, inteligentne siłowniki zapewniają zsynchronizowane działanie między dwoma wpierającymi mechanizmami co pozwala otworzyć Skydoor prawie do 90 stopni w jednym płynnym, bezproblemowym ruchu.

Jeżeli zależy nam tylko na częściowym otwarciu na potrzeby wentylacji wystarczy tylko przytrzymać przycisk otwierania/zamykania do momentu w jakim ma się świetlik zatrzymać i po prostu przyciśnięcie go raz jeszcze. To takie proste.

W przypadku kiedy zależy nam wyłącznie na okresowym dostępie na dach np. do konserwacji dachu idealnym rozwiązaniem będzie ręcznie otwierany świetlik z kolekcji VisionVent®. Otwierana klapa wspomagana jest wbudowanymi podporami gazowymi. Aby otworzyć nasz świetlik wystarczy po prostu odblokować i przekręcić klamkę od wewnątrz, a następnie pozwolić aby dźwignie wypełnione gazem przejęły obciążenie.

Przesuwne świetliki (Sliding Rooflights)

Jeżeli mamy trochę więcej miejsca na dachu możemy skorzystać z przesuwnych świetlików, które swoim niebywałym charakterem dodadzą bez wątpienia magii naszemu domowi. Zwłaszcza gdy można otworzyć niemal całą przestrzeń sufitu za naciśnięciem jednego przycisku.

Oferowany przez nas przesuwny świetlik robi dokładnie to, czego byśmy od niego oczekiwali. Cała konstrukcja świetlika chowa się na przestrzeni dachowej, zostawiając Cię z otwartym, niezakłóconym widokiem na niebo otwierając przy tym możliwość wyjścia na dach czy taras dachowy.

Tafla szkła przesuwa się po torach zainstalowanych na dachu, więc niewątpliwie do takiego rozwiązania potrzeba trochę miejsca na dachu. Jeżeli mamy ograniczoną przestrzeń dachową mamy dla Państwa inną opcję: świetlik przesuwny, w którym element ruchomy przesuwa się na część stałą świetlika.
Jeżeli nie mamy tyle miejsca na dachu by zainstalować tory, po których przesuwałby się świetlik, a wciąż zależy nam na otwieranym, przesuwanym świetliku rozwiązaniem będzie opcją z ruchomą sekcją przesuwającą się nad element stały świetlika.

Każdy oferowany przez nas świetlik projektowany jest z minimalną ilością profili, a maksymalną przestrzenią umożliwiającą dostęp światła dziennego. To samo założenie dotyczy systemu otwierania świetlików. Bo jaki sens byłby w dążeniu do maksymalizacji dostępu światła jeżeli niweczył by nam to system otwierania zasłaniający widok. Dlatego każdy nasz automatycznie otwierany świetlik posiada ukryty silnik.
Nie często zdarza się, że tak ważny element konstrukcji jest praktycznie niewidoczny, a jedynym sposobem na dowiedzenie się, że on tam faktycznie jest, następuje po naciśnięciu przycisku i obserwowaniu jak płynnie i delikatnie nasz świetlik się automatycznie otwiera.

http://www.glazingvision.co.uk/

Sky-Door
realizacje